Cocker Spanielklubben avdelning Uppland

 

Uppsala Cockerklubb

Utställning

Söndagen den 13 maj 2007

Uppsala, Vendel

 Domare: Hans Rosenberg

foton: Anneli Sundkvist och Hannah Säveholm

BEST IN SHOW

                   BIS-valp  Lagromi Hot'n Tasty                         
             BIS-valp  R  Westerner Columbo                    

v07valpkl

 

BIS Junior Dualdigni's Kidney Bean
BIS Junior R Manaca's Gets Ideas Going

bisjuniorvendel07

 

 

BIS Unghund Backhills New Design
BIS Unghund R SVCH Meryl Dreams Vs Reality

bisunghundvendel07

 

 

BIS Veteran NUCH NV-05 SU(u)CH Manaca's Yours Sincerely
BIS Veteran R NORDUCH SV-03 NordV-03 Backhills Doris Day
 

bisveteranvendel07

 

 

BEST IN SHOW 2007

 

Best In Show  SU(u)CH NUCH Line Sam Hot Black Pepper  äg Anna-Carin o Elisabeth Johansson
Best In Show R Dualdigni's Kidney Bean äg Maud Norström

cc_473_bis_uck_maj07

 

 

BIS Uppfödargrupp HP Kennel Manaca's  
2:a HP Lagromi       

 

RESULTAT

 VALPAR

 Valpklass 2

HANAR

1 HP BIS-valp R Westerner Columbo äg Monica Riscoll
2 HP Lagromi Feeli'n Hot  äg Maria Lundin

 HANAR

1  HP BIS-valp Lagromi Hot'n Tasty   äg Ann Hallgren

 

 TIKAR

 Juniorklass

 1 HP Manaca's Gets Ideas Going  äg Monica Forsander
2 HP Dualdigni's Kite Flying   äg  Madelene Ljungkvist
3  Merry Cocktails Love Song  äg Ann-Kristin Olsson
4  Tigervargens Born To Be Wild  äg Eva o Lena Annerklev
R  Tigervargens Beautiful Champ  äg Ulf Theberg

 

 Unghundsklass

 1 HP Backhills New Design  äg Karin Staaf
2 HP Manaca's Beat About The Bush äg Yvette Widenor
3 HP Line Sam Someone to Hug  äg Tord Lundborg
4  Lagromi Master Stroke  äg Maria Lundin
R  Gladwin's Point Zero  äg Jeanette Carlsson

 

 Öppen klass

 1 HP Backhills Mr Marvel  äg Mikaela Ericksson
2 HP Apelhöjdens Roulette  äg Carina Annerklev
3 HP Pansy's Feelin'Groovy  äg Maria Ingvarsson
4 HP Manaca's Good Old Fashioned  äg Gunilla Schuber
R Marble Cocktails God-Fearing Man  äg Monica Riscoll

 

Championklass

 1 HP SU(u)CH NUCH Line Sam Hot Black Pepper  äg Anna-Carin & Elisabeth Johansson
2 HP SU(u)CH Lagromi All Over Again  äg Ann Hallgren
3 HP SU(u)CH Westerner Aquarious  äg Marie Loré

 

Veteranklass

 1 HP NUCH N-05 SU(u)CH VEUW-06 Manaca's Yours Sincerely    
äg Monica Forsander
2 HP SVCH SU(u)CH Keonomis Ocean Drive äg Kicki Bro

 

BÄSTA HANE

 1 SU(u)CH NUCH Line Sam Hot Black Pepper  äg Anna-Carin o Elisabeth Johansson
2 NUCH N-05 SU(u)CH VEUW-06 Manaca's Yours Sincerely    
äg Monica Forsander

3 Manaca's Gets Ideas Going   äg Monica Forsander
4
SU(u)CH Lagromi All Over Again  äg Ann Hallgren
R Backhills New Design  äg Karin Staaf

 

TIKAR

 Juniorklass

 1 HP Dualdigni's Kidney Bean  äg Maud Norström
2 HP Pansy's Flami´n Hot   äg Ann Hallgren
3 Manaca's Each And Every Day äg Monica Forsander
4 Dualdigni's Keen Kacela  äg Hannah Säveholm
R Lagromi The One And Only  äg Maria Ingvarsson

 

Unghundsklass

 1 HP SVCH Meryl Dreams Vs Reality  äg Anneli Sundkvist
2 HP JEUW-06 SVCH Manaca's Bag Of Beans  äg Monica Forsander
3 HP Honeywater's Happiness Like Jam  äg Karoline Djerf
4  Subarasii Fantastic Bissett   äg Hannah Säveholm
R Gladwin's I Love Zöe  äg Jeanette Carlsson

 

Öppenklass

 1 HP Lagromi Makes People Talk  äg Maria Ingvarsson
2 HP Amaryllis äg Helen Franzén
3 HP Woodmore's Bazooka  äg Hannah Säveholm
4 HP Merry Cocktails Black Pearl  äg Mia Hietala
R HP SVCH Westerner Dragonfly  äg Anneli Sundkvist

 

Championklass

 1 HP SU(u)CH Travis Keep It Classy  äg Karin Staaf
2 HP SU(u)CH SVCH Honeywater's Eye Off The Beholder 
äg Karoline Djerf

 

Veteranklass

 1 HP NORDUCH SV-03 NordV-03 Backhills Doris Day  äg Karin Staaf

 

BÄSTA TIK

 1 Dualdigni's Kidney Bean äg Maud Norström        
2 NORDUCH SV-03 NordV-03 Backhills Doris Day  äg Karin Staaf
3 SU(u)CH Travis Keep It Classy äg Karin Staaf
4 Lagromi Makes People Talk  äg Maria Ingvarsson
R Pansy's Flami´n Hot  äg Ann Hallgren