Det årliga adventspromenaden i Jälla december 2018!



Glögg smakade gott efter promenaden.
Cockerpromenad utanför Västerås den 6 maj 🙂
Promenaden gick i en skog runt ett grustag (Lånstagropen) som är vattenfylld och där fanns det möjlighet för bad. Efter promenaden itogs den medhavda matsäcken och sedan bjöds det på kaffe, dricka och kaka.
En mycket trevlig promenad i härligt väder!
Med på promenaden var det 9 Cockrar, 14 tvåbenta & en curly.
TACK! Linda & Susanne att ni ordnade med denna trevliga promenad!
Foto: Ulf Bjälkefors.

















Fotograf: Ulf Bjälkefors
Årets andra promenad var i Wik, det var 15 Cockrar och 11 tvåbenta som promenerade i den vackra miljön kring slottet. där är det otroligt vacker miljö.
Tack alla för en trevlig promenad!








Foto Susanne Berglund & Linda Lothström
På årets första promenad var vi en liten tapper skara som träffades i Gamla Uppsala. Under promenadens gång utmanade vi våra hundar med lite aktivering bla. körde vi en variant på uppletande och vad roligt hundar tyckte det var! Alla fem var jätteduktiga även de som inte provat på uppletande tidigare. Det är så roligt att se med vilken glädje och energi de tar sig an sin uppgift!

28 januari var i 5 cockrar och 4 tvåbenta i Gamla Uppsala.

full fart framåt....



Tvåbenta 

Spännande grop/hål...


Hallå nu vill vi leta!

snälla snälla NU!

Snart är det vår tur....


Tack för en trevlig promaenad! /Gittan Mikaelsson